
Statul le-a vândut iluzia solariilor pe fonduri, dar i-a lăsat intenționat fără centre de colectare. Acum, fermierii naivi își aruncă tone de legume pe șanțuri!
Cooperativele, lăudate ca marea salvare, s-au dovedit o capcană birocratică. Le sug banii degeaba, iar ANAF le execută din pix, blocându-le accesul în supermarketuri.
În timp ce românul cinstit dă faliment, șmecherii cu importuri prosperă. Agricultura a ajuns o țeapă monumentală pentru fraierii care au pus botul la basmele guvernanților!